Od prvních minut se domácí snažili naplnit proroctví své více jak třicetileté opory Vlastimila Svobody: „Vyhrajeme 2:1!“ Jenže když se dostali do zakončení Dvořák, Šimkovský a Vopat, v cestě jejich střelám stál obranný blok a především pak brankář Petr. Ani jeho protějšek Měsíček se nenudil a Labíkovi, Bastinovi, Trávníčkovi a Čápovi nedovolil pohnout ukazatelem skóre.

Nejzajímavější moment pak přišel ve druhém poločase. Velvarský Bulíř v 55. minutě odcentroval, ale nabíhající Dolejší střelou z malého vápna minul pravou šibenici. Gólem neskončila ani Bulířova pumelice z velkého vápna pět minut na to. Hosté s odpovědí přišli vzápětí, ale ani Bastin, autor dvou branek proti Plzni, Měsíčka nepřekonal.

Drama pokračovalo až do samého závěru, kdy Petrovu pozornost prověřovali střídající Kafka s Šollarem. V 88. minutě si vysloužil uznání právě chlumecký gólman, protože reflexivně zlikvidoval konečky prstů hlavičku Tenkla z desítky.

„Neproměnili jsme celou řadu šancí a soupeř nás za to naštěstí nepotrestal. To se stalo až v penaltovém rozstřelu,“ konstatoval středopolař Velvar Kafka.

„Do střetnutí jsme vstoupili výborně, hru jsme měli pod kontrolou, ale stejně jako domácí jsme se brankové příležitosti nezužitkovali. Po přestávce už bylo vidět, že nám po zápase s Plzní docházely síly, Velvarští nás začali přehrávat, ale své šance neproměnili. Zaplať pánbůh, že v penaltovém rozstřelu jsme uspěli,“ objektivně zhodnotil někdejší ligista, dnes trenér Chlumce Jan Kraus.

Slovan Velvary - FK Chlumec n.C. 0:0, 6:7 NP. Rozhodčí: Šťastný. Diváků: 110.

Velvary: Měsíček – Šimkovský, Krištof, Rubeš, Chábera – Valenta (60. Kafka), Havránek (60. Polák), Tenkl, Vopat, Dvořák (46. Bulíř) – Dolejší (74. Šollar).